Sportovní ortézy

K létu patří sport a ke sportu bohužel patří i úrazy. Při poranění pohybového aparátu se zpět ke svému oblíbenému sportu můžeme dříve dostat i za pomoci sportovních ortéz. V tomto článku Vám představíme nejpoužívanější sportovní ortézy. Jaké je jejich členění, z čeho jsou vyrobeny nebo kde se dají ortézy koupit - o tom včem se dočtete v následujících řádcích.

 

Sportovní ortéza na koleno

Mezi nejčastějí sportovní úrazy patří poranění kolenního kloubu. U sportovní ortézy na koleno je nejdůležitější zvolit správný stupeň ochrany. Pokud totiž potřebujete koleno pouze udržovat v teple nebo vám potřebujete jen minimální podporu kolenního kloubu, stačí když si pořídíte základní neoprenovou bandáž na koleno. V případě maximální stability budete potřebovat propracovanější model s postranními vodícími tyčemi.

 

Sportovní ortéza na kotník

Při sportu dochází také velmi často k úrazům hlezeního kloubu. Zde se nejčastěji jedná o takzvanou distorzi kotníku. Také v tomto případě Vám k rychlejšímu návratu k Vašemu oblíbenému sportu může pomoci sportovní ortéza na kotník.

 

Kde se dá sportovní ortéza koupit?

www.ortezy.cz

www.rehabilitacnipomucky.cz

www.wellea.cz

www.safesport.cz