Home                  Zdraví                  Vybavení                  Osobnosti                  Asociace               Výživa

 

Zdraví

 

Bezpečné opalování

banner nutrisport

Jméno značky PIZ BUIN® pochází ze švýcarských Alp. Inspirací k jejímu vzniku byla neblahá zkušenost mladého vášnivého horolezce a studenta chemie Franze Greitera, kterého během výstupu na horu Piz Buin ošklivě spálilo slunce (1938). Proto se začal ve své malé laboratoři v domě rodičů zabývat experimenty s přípravky na ochranu pokožky před nepříznivými vlivy slunečního záření.  

 

Alternativní léčba poúrazových stavů

Sportovní aktivity přinášejí četné úrazy, poranění i obtíže jako jsou výrony, modřiny, namožené svaly apod. Alternativou běžné léčby těchto poranění je léčba homeopatiky.

 

Bolesti v boku

Znáte ten pocit, když Vás při běhu píchne v boku tak, až musíte zastavit? Nejste sami.  

 

Rozpustný hořčík zabrání křečím a zlepší svalovou regeneraci

V létě bývá sportování obzvlášť vyčerpávající. Přesto je nesmysl na něj kvůli vyšším teplotám rezignovat. Větší důraz je však nutné klást na pitný režim a na doplnění potřebných látek.

 

Léto bez alergií

Slovo alergie je skloňováno v různých souvislostech právě nyní na jaře, kdy je v plném proudu sezóna pylů, takže nemalá část našich spoluobčanů kýchá, smrká, slzí – a to ještě v tom lepším případě.

 

Letní sporty na alergii a já

S příchodem slunečních paprsků stoupá zájem o venkovní sportovní aktivity.

 

Co je to tejpování?

Tejpování je terapeutická metoda, v poslední době hojně využívaná ve fyzioterapii. Tato metoda využívá takzvané tejpovací pásky nebo anglicky kinesio tape, s jejichž pomocí je možné ovlivňovat poraněné nebo problematické svaly nebo klouby.

 

Puchýřů se dá zbavit úplně jednoduše

Odměnou sportovce je po dobrém výkonu především skvělý pocit. O to větší škoda je, když toto nadšení kazí otravné maličkosti a drobná zranění.

 

Dýcháte při sportu správně?

Znáte ten pocit, když Vás při běhu píchne v boku tak, až musíte zastavit? Nejste sami. Tenhle problém trápí většinu začátečníků.

 

Sportovní ortézy

Přečtěte si vše podstatné o sportovních ortézách, které vám pomohou se dřívě věnovat Vašemu oblíbenému sportu.